Greensboro Youth Tri 7.03 Series - Race 2

Age Group Results

June 19, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15 16-19
Women: 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15

Top

Female 5 to 6

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       3  Jane Medendorp        75236     6    1      1:01.5      1:21.6    1     10:15.4      0:23.0    1      5:39.9     18:41.7    
     2       6  Charlotte Atkinson    75214     6    2      1:08.0      1:16.9    2     11:11.6      0:39.5    2      6:43.8     21:00.0    
     3      10  Julia Coelho          75217     6    3      1:46.7      2:46.5    3     11:24.8      0:23.7    3      9:01.4     25:23.3    
Top

Female 7 to 8

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Morgan Cuda           75202     8    1      1:19.1      1:02.6    1      7:22.4      0:08.0    1      4:39.7     14:31.8    
     2       2  Ansley Hammouri       75225     8    2      1:41.4      0:55.6    3      9:35.1      0:20.0    2      5:25.4     17:57.6    
     3       4  Annalise Ptachcinski  75206     8    3      1:50.2      1:42.3    2      9:12.1      0:22.2    5      6:20.0     19:26.9    
     4       5  Haley Borter          75201     7    4      2:03.8      1:20.9    4      9:42.1      0:24.5    4      6:03.7     19:35.2    
     5       7  Chloe Furnas          75205     8    5      2:12.8      1:23.8    5     10:04.9      1:35.5    3      6:02.9     21:20.1    
Top

Female 9 to 10

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       8  Chloe Cuda            75193    10    1      2:13.4      0:29.6    2     14:00.5      0:15.0    1      4:43.7     21:42.3    
     2       9  Sophia Hammouri       75224    10    5      2:33.5      0:49.1    3     15:19.6      0:15.1    2      4:51.7     23:49.2    
     3      11  Grace Tucker          75190     9    6      2:40.4      0:45.7    4     15:48.8      0:28.6    4      6:20.9     26:04.5    
     4      12  Wren Cleaver          75238     9    3      2:22.0      1:34.7    6     16:39.1      0:24.2    3      5:27.0     26:27.1    
     5      13  Cali Kopetskie        75189    10    8      3:02.2      1:14.5    1      7:15.2      0:31.3    8     14:27.3     26:30.7    
     6      14  Saoirse Colleran      75192     9    2      2:17.3      0:58.7    5     16:15.5      0:20.3    6      6:45.9     26:37.9    
     7      15  Mila Jacobs           75191     9    4      2:25.6      0:47.8    7     17:11.4      0:19.7    5      6:21.9     27:06.5    
     8      17  Brea Ptachcinski      75196    10    7      2:43.2      1:52.0    8     17:29.3      0:25.5    7      6:50.1     29:20.3    
Top

Female 11 to 12

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      16  Avery Holder          75180    11    3      4:44.5      0:23.5    1     12:52.4      0:28.9    1      9:10.7     27:40.2    
     2      18  Julia Powell          75185    12    2      4:09.8      0:21.5    4     15:30.3      0:23.6    3     10:29.3     30:54.7    
     3      21  Elizabeth Wilson      75186    12    5      5:27.3      1:46.9    3     15:17.8      0:31.6    4     11:19.1     34:22.8    
     4      24  Abby Binder           75179    11    6      6:07.3      1:14.3    5     17:32.0      0:21.0    2     10:08.5     35:23.3    
     5      28  Aoibhin Colleran      75177    11    4      4:54.7      1:25.9    6     17:34.1      0:30.4    5     14:05.5     38:30.9    
 Drop   Drop  Sophie Jacobs         75172    11    1      3:41.5      0:33.5    2     14:01.9      0:20.1                                 
Top

Female 13 to 15

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      19  Cameron Matthews      75134    14    3      5:04.1      0:21.4    3     16:44.6      0:31.5    3     11:21.0     34:02.8    
     2      20  Brinn Clancy          75160    14    5      5:24.2      0:20.0    1     16:17.1      0:31.2    5     11:34.3     34:07.0    
     3      22  Kaylene Bustos        75156    13    4      5:16.9      0:27.0    4     17:30.0      0:17.1    2     11:12.4     34:43.6    
     4      23  Beatrice Woods        75168    14    9      5:49.4      0:17.0    2     16:22.1      0:24.9    7     12:28.2     35:21.7    
     5      25  Jane Moore            75169    14    6      5:31.6      0:30.9    7     19:09.2      0:13.9    1     10:55.5     36:21.4    
     6      26  Savannah Doyle        75120    15    1      4:37.3      0:41.5    6     19:03.9      0:37.5    6     12:06.7     37:07.1    
     7      27  Lily Binder           75101    13    8      5:34.1      0:40.6    8     19:33.9      0:32.9    4     11:32.8     37:54.4    
     8      29  Lucy Shoemaker        75084    13    7      5:33.0      0:22.2    5     18:46.6      0:25.1    9     13:42.1     38:49.2    
     9      30  Layla Holland         75124    13    2      4:48.0      0:51.3    9     21:14.9      0:15.6    8     13:01.7     40:11.7    
Top

Male 5 to 6

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       3  Samuel Damore         75216     6    2      0:57.1      1:08.2    1      7:35.5      0:20.9    2      5:46.4     15:48.3    
     2       5  Ronan Omalley         75228     6    1      0:50.8      1:13.6    3      9:21.9      0:23.8    1      5:29.3     17:19.5    
     3       6  Nolan Cuda            75212     6    3      1:14.5      1:25.0    2      9:09.6      0:21.5    3      6:26.9     18:37.6    
Top

Male 7 to 8

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Henry Eggleston       75200     8    1      1:22.4      0:27.2    2      7:30.6      0:29.5    2      5:12.7     15:02.7    
     2       2  Brooks Ratledge       75209     8    2      1:34.5      1:38.7    1      6:45.5      0:18.8    1      5:04.0     15:21.5    
     3       4  Alex Holder           75204     8    3      2:03.0      0:48.8    3      7:35.9      0:22.2    3      5:44.8     16:35.0    
     4       7  Brayden Tucker        75207     7    5      2:18.9      0:46.2    4      9:17.3      0:33.6    5      7:03.6     19:59.9    
     5       8  Ethan Davis           75234     7    6      2:24.6      1:49.5    6     10:10.6      0:35.5    4      6:34.3     21:34.7    
     6      10  Joey Lozoff           75208     7    4      2:16.2      2:01.7    5     10:06.5      0:30.7    6      7:17.6     22:12.9    
Top

Male 9 to 10

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       9  Hugh Omalley          75227     9    2      2:12.6      1:05.1    1     13:55.7      0:17.1    1      4:23.9     21:54.6    
     2      12  Bryce Bustos          75194    10    4      2:37.4      0:34.1    3     14:37.9      0:16.4    3      5:06.4     23:12.4    
     3      13  Nate Furnas           75197    10    6      2:51.5      1:11.0    2     14:31.9      0:33.3    2      4:37.9     23:45.7    
     4      17  William Newton        75229     9    1      2:07.6      2:02.4    4     16:19.5      0:19.1    5      5:33.8     26:22.6    
     5      18  Connor Atkinson       75195    10    3      2:34.7      0:46.0    5     16:42.4      0:20.7    8      6:38.3     27:02.3    
     6      20  John Medendorp        75237     9    5      2:39.0      1:45.6    6     18:19.3      0:26.7    4      5:15.6     28:26.4    
     7      25  Camden Long           75199     9    7      3:49.7      1:56.6    7     18:47.9      0:19.5    7      6:31.8     31:25.7    
     8      29  Maddox Showalter      75198     9    8      4:31.8      3:21.3    8     18:56.2      0:19.4    6      5:53.4     33:02.3    
Top

Male 11 to 12

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      11  Hank Shoemaker        75170    11    3      3:48.4      0:21.7    1     11:06.4      0:36.2    1      6:54.2     22:47.1    
     2      14  Ryan Clancy           75176    11    2      3:48.3      0:16.3    2     11:25.3      0:23.0    6      8:30.0     24:23.1    
     3      15  Cade Draves           75174    12    1      3:44.5      0:21.4    3     11:59.8      0:28.8    5      8:26.0     25:00.7    
     4      16  Benjamin Wise         75183    11    6      4:36.2      0:21.1    4     12:33.7      0:27.3    2      7:48.7     25:47.2    
     5      19  Ivan Kaiser-Potter    75175    12    4      4:16.1      0:57.9    8     13:57.6      0:17.8    3      8:15.3     27:45.0    
     6      21  Jaxon Kopetskie       75173    11    8      5:21.5      1:20.4    6     13:37.6      0:19.2    4      8:18.2     28:57.1    
     7      22  Jacob Damore          75187    11    7      4:42.6      0:28.5    5     13:26.8      1:09.0    8     10:30.3     30:17.4    
     8      23  Jaxon Rodulfo         75178    11    5      4:28.7      1:01.0    9     13:58.8      0:33.5    9     10:54.1     30:56.2    
     9      27  Vaughn Ratledge       75188    11   10      6:08.7      2:03.0    7     13:51.0      0:26.0    7     10:17.0     32:46.0    
    10      34  Mason Showalter       75184    11    9      5:56.0      3:30.8   10     19:55.5      0:26.3   10     15:48.0     45:36.8    
Top

Male 13 to 15

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      24  Sam Binder            75114    14    1      4:36.2      0:27.1    1     15:07.1      0:45.4    1     10:03.5     30:59.4    
     2      26  Eli Simmons           75232    14    2      4:46.4      0:32.8    2     15:37.7      0:30.5    2     10:22.4     31:50.0    
     3      28  Hudson Sharpe         75140    13    3      5:01.2      0:23.2    3     16:33.8      0:28.1    3     10:34.5     33:01.0    
     4      30  Troy Bustos           75162    13    5      5:29.9      0:35.6    5     17:03.8      0:15.0    4     10:39.5     34:03.8    
     5      31  Dylan Bustos          75167    14    6      5:38.9      0:39.3    4     16:53.7      0:17.3    6     11:05.6     34:35.0    
     6      32  Gavin Crews           75152    14    4      5:04.2      1:11.7    6     22:00.3      0:19.1    5     10:44.5     39:20.0    
   DNF     DNF  Paul Hayden           75231    13    7      8:32.0      2:15.0    7     26:44.4      0:35.5                                 
Top

Male 16 to 19

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      33  Ben Geren             75071    16    1      5:11.6      1:26.9    1     22:35.6      0:25.7    1     13:35.2     43:15.2    
*Overall place within gender.