Greensboro Youth Tri 7.03 Series - Race 1

Age Group Results

May 29, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15 16-19
Women: 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15 16-19

Top

Female 5 to 6

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       2  Charlotte Atkinson    75001     6    1      1:24.9      1:06.4    1     11:22.1      0:22.5    1      7:01.5     21:17.6    
     2      16  Lily Beane            75003     6    2      4:03.6      0:47.0    2     14:50.4      0:19.8    2     13:57.2     33:58.2    
Top

Female 7 to 8

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Morgan Cuda           75061     8    1      1:25.9      0:51.9    1      7:40.1      0:16.0    1      4:49.3     15:03.4    
     2       4  Savannah Heuser       75034     8    2      2:34.3      0:48.9    2     11:58.7      0:18.0    2      7:10.9     22:51.0    
     3       5  Kyleigh Danforth      75021     7    3      2:36.6      1:57.3    3     12:05.3      0:17.9    3      7:44.9     24:42.2    
Top

Female 9 to 10

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       3  Chloe Cuda            75060    10    1      2:16.1      0:32.2    1     13:19.7      0:11.3    1      5:05.1     21:24.5    
     2       6  Harper Kate Greene    75030    10    5      3:03.7      0:35.8    3     14:44.3      0:21.9    3      6:39.4     25:25.2    
     3       7  Grace Tucker          75056     9    4      2:50.4      0:57.8    2     14:34.7      0:40.7    2      6:25.8     25:29.6    
     4       8  Saoirse Colleran      75016     9    2      2:30.2      0:45.3    4     15:15.8      0:14.8    4      7:03.9     25:50.3    
     5      14  Matilda Broadhurst    75010     9    3      2:44.3      1:16.2    5     19:52.3      0:19.3    5      7:07.1     31:19.5    
Top

Female 11 to 12

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       9  Jemima Broadhurst     75009    12    1      3:59.8      0:55.4    2     13:11.5      0:35.9    2      9:44.6     28:27.4    
     2      10  Priscilla Priest      75048    11    3      4:46.1      1:12.5    4     15:05.3      0:28.8    1      7:16.4     28:49.3    
     3      11  Avery Holder          75036    11    5      5:06.9      0:23.5    1     12:46.6      0:40.6    3     10:12.7     29:10.5    
     4      13  Julia Powell          75047    12    2      4:30.1      0:18.5    3     13:12.4      0:29.2    4     11:33.1     30:03.4    
     5      18  Aoibhin Colleran      75014    11    4      4:59.6      0:47.3    5     16:06.6      0:23.4    6     13:13.5     35:30.6    
     6      19  Abby Binder           75005    11    6      5:57.5      1:12.6    6     16:58.4      0:17.8    5     11:46.2     36:12.8    
Top

Female 13 to 15

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      12  Lucy Eggleston        75025    15    2      4:42.6      0:13.8    1     13:08.0      0:21.8    2     11:01.7     29:28.2    
     2      15  Cameron Matthews      75042    14    4      5:04.0      0:14.6    4     14:37.7      0:26.4    3     11:26.2     31:49.1    
     3      17  Brinn Clancy          75011    14    5      5:24.2      0:12.3    2     13:55.2      0:39.6    6     13:59.2     34:10.7    
     4      20  Savannah Doyle        75022    15    3      4:56.5      0:42.8    6     18:23.2      0:47.6    5     12:51.0     37:41.3    
     5      22  Lily Binder           75006    13    7      6:08.4      0:54.4    7     19:21.7      0:36.7    4     12:32.2     39:33.6    
     6      23  Jenna Guthinger       75032    13    1      4:21.4      0:14.8    5     17:21.4      0:46.2    7     19:24.8     42:08.8    
     7      24  Emerson McLaughlin    75044    13    8      6:17.8      1:25.8    8     27:11.7      0:22.9    1     11:01.4     46:19.7    
Top

Female 16 to 19

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      21  Caroline Stowe        75053    18    1      4:18.0      1:37.8    1     18:19.6      0:29.0    1     14:12.1     38:56.8    
Top

Male 5 to 6

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       3  Samuel Damore         75019     6    1      1:19.7      1:10.5    1      8:17.5      0:17.4    1      6:09.0     17:14.4    
     2       4  Nolan Cuda            75062     6    2      1:20.2      0:59.1    2     11:30.2      0:16.2    3      6:55.1     21:00.9    
     3       9  Liam Furr             75026     5    3      1:54.6      1:38.5    3     12:40.4      0:24.6    2      6:17.2     22:55.6    
Top

Male 7 to 8

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Henry Eggleston       75024     8    1      1:41.9      0:33.0    1      7:39.8      0:08.6    1      5:22.0     15:25.4    
     2       2  Alex Holder           75035     8    2      2:06.4      0:45.7    2      7:55.0      0:17.3    2      5:50.9     16:55.6    
     3       5  Brayden Tucker        75055     7    3      2:39.5      1:02.6    3      9:32.9      0:34.2    3      7:16.7     21:06.2    
     4      13  Ethan Davis           75064     7    5      2:55.7      1:37.4    5     12:51.6      0:23.1    4      8:06.3     25:54.4    
Top

Male 9 to 10

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       6  Tyler Beane           75004     9    1      1:26.0      1:13.3    2     11:44.7      0:23.5    4      6:56.9     21:44.6    
     2       7  Lucas Furr            75027    10    5      5:30.8      2:42.5    1      8:28.1      0:33.6    2      5:34.5     22:49.7    
     3      12  Connor Atkinson       75002    10    2      2:24.8      0:45.6    3     14:40.5      0:16.9    3      6:56.5     25:04.5    
     4      15  Caleb Harmon          75033     9    4      3:48.5      1:47.8    4     16:33.9      0:28.2    1      4:23.4     27:02.0    
     5      24  Camden Long           75038     9    3      3:32.9      1:45.0    5     16:47.8      0:07.0    5      7:26.4     29:39.2    
Top

Male 11 to 12

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       8  Hank Shoemaker        75051    11    3      4:08.5      0:18.2    1     10:16.8      0:29.0    1      7:37.9     22:50.6    
     2      10  Cade Draves           75023    12    1      3:56.7      0:15.4    2     10:17.5      0:24.0    4      9:27.3     24:21.0    
     3      11  Benjamin Wise         75057    11    6      4:40.8      0:14.3    3     11:04.8      0:24.7    2      8:25.7     24:50.5    
     4      16  William Damore        75020    12    4      4:25.7      0:52.8    4     11:19.4      0:47.0    6      9:44.9     27:09.9    
     5      18  Luke Marshburn        75041    11    9      5:02.7      0:49.4    7     12:34.4      0:25.7    7      9:47.2     28:39.5    
     6      19  Ryan Clancy           75012    11    2      4:07.3      0:12.2    9     15:03.7      0:18.0    3      9:19.7     29:01.1    
     7      21  Jacob Damore          75018    11    7      4:50.4      0:22.3    5     12:08.9      0:44.7    8     10:58.2     29:04.8    
     8      25  Jaxon Rodulfo         75065    11    8      4:52.5      0:23.5    6     12:20.0      0:33.1    9     11:42.6     29:51.9    
     9      26  Logan Gaal            75028    11    5      4:37.5      0:59.3    8     14:19.4      0:18.2    5      9:43.8     29:58.3    
Top

Male 13 to 15

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      17  Sam Binder            75008    14    2      4:44.5      0:17.2    1     13:10.5      0:30.4    1      9:42.9     28:25.7    
     2      20  Jack Guthinger        75031    14    1      4:19.0      0:11.0    2     13:18.1      0:23.1    3     10:50.2     29:01.6    
     3      23  Hudson Sharpe         75049    13    3      5:06.3      0:17.6    3     13:56.5      0:21.3    2      9:56.4     29:38.4    
     4      27  Eli Simmons           75063    14    4      5:09.5      0:25.9    4     14:08.6      0:24.8    4     11:27.8     31:36.7    
     5      30  Gavin Crews           75017    14    5      5:21.9      1:48.4    5     18:48.2      0:18.6    5     15:25.9     41:43.1    
Top

Male 16 to 19

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      14  Sterling Sharpe       75050    17    1      4:06.2      0:14.9    1     12:15.3      0:29.2    1      9:17.2     26:23.1    
     2      22  Alexander Zon         75059    16    2      4:43.3      0:15.2    2     13:14.2      0:20.7    2     10:35.6     29:09.2    
     3      28  Winston Strong        75054    16    3      4:52.9      0:25.1    3     16:15.7      0:18.6    3     10:56.0     32:48.5    
     4      29  Trace McKinney        75043    18    4      6:04.9      0:43.7    4     17:23.5      0:51.6    4     12:57.8     38:01.7    
*Overall place within gender.