Greensboro Youth Tri 7.03 Series - Race 2

Overall Results

June 20, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Father's Day Dad Division

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 Stephen Dagenhart Summerfield NC 74266 38 M     2:16.0 4 5:18.5   1 4:08.5 11:43.1
2 Stase Vonsiatsky Waxhaw NC 74291 42 M     2:15.1 11 5:34.5   5 4:28.5 12:18.1
3 Matthew Clancy Greensboro NC 74264 48 M     2:19.1 3 5:17.9   11 4:50.4 12:27.5
4 Peter Johnson Greensboro NC 74273 32 M     2:33.5 1 5:09.6   10 4:48.4 12:31.5
5 Jose Centeno Fayetteville NC 74263 34 M     2:45.8 6 5:22.1   6 4:29.7 12:37.7
6 Joe Matthews Greensboro NC 74298 47 M     2:51.9 15 5:39.9   2 4:19.5 12:51.5
7 Gregg Adler Jamestown NC 1499 56 M     2:29.2 10 5:34.2   12 4:51.7 12:55.2
8 Jeremy Cuda Winston Salem NC 74297 41 M     3:07.7 8 5:30.5   3 4:23.3 13:01.6
9 Damien Rodulfo Summerfield NC 74294 45 M     3:16.4 5 5:20.9   8 4:42.9 13:20.2
10 Vladimir Banas Charlotte NC 1405 52 M     3:26.5 9 5:34.0   4 4:23.9 13:24.5
11 Allen Sharpe Greensboro NC 74290 52 M     2:42.9 12 5:38.1   13 5:11.6 13:32.6
12 Al Sanabria Greensboro NC 74278 42 M     2:29.8 17 5:42.4   16 5:20.8 13:33.1
13 Jonathan Ptachcinski Hillsborough NC 74276 41 M     2:26.9 20 5:50.8   15 5:19.7 13:37.6
14 Eoin Colleran Greensboro NC 74265 47 M     3:10.5 18 5:44.3   9 4:44.9 13:39.8
15 Tomasz Koput High Point NC 74295 45 M     3:11.2 19 5:50.5   7 4:38.6 13:40.4
16 Graeme Hampton Greensboro NC 74271 71 M     3:32.7 7 5:28.2   14 5:11.8 14:12.9
17 Jon Atwater Rolesville NC 74282 44 M     2:27.7 25 6:51.6   17 5:29.9 14:49.3
18 Jim Cueva Greensboro NC 74299 43 M     3:02.7 13 5:38.4   23 6:14.8 14:56.0
19 Joshua Long Greensboro NC 74275 37 M     3:58.8 2 5:16.5   19 5:42.6 14:57.9
20 Mike Guthinger Myrtle Beach SC 74289 53 M     2:43.9 14 5:39.2   25 6:49.8 15:12.9
21 Brian Damore Greensboro NC 74267 46 M     2:47.5 16 5:41.7   26 6:51.5 15:20.8
22 Jason Binder Havertown PA 74261 45 M     3:15.9 22 6:29.7   21 5:58.5 15:44.2
23 Thomas Kopetskie Burlington NC 74274 39 M     4:15.4 21 5:55.5   18 5:36.6 15:47.5
24 Scott Eggleston Randleman NC 1401 46 M     4:25.4 23 6:42.0   22 6:06.4 17:13.9
25 Ian Draves Greensboro NC 74268 49 M     2:59.3 27 7:20.8   27 6:57.6 17:17.8
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
26 David Boehme Mount Pleasant SC 74262 41 M     4:06.3 28 7:22.0   20 5:54.0 17:22.5
27 Josh Shoemaker Greensboro NC 74277 42 M     4:20.2 26 7:05.3   24 6:48.4 18:14.0
28 Christopher Heyn Greensboro NC 74272 52 M     4:46.1 24 6:48.2   28 7:32.0 19:06.5
29 Alvin Garner II Greensboro NC 74292 52 M     4:55.6 29 7:43.6   30 8:35.7 21:15.0
30 Dwayne Tesseneer Greensboro NC 74296 45 M     5:51.5 30 8:33.7   31 9:05.9 23:31.1
31 Daryn Glasgo Greensboro NC 74269 42 M     4:50.7 32 13:05.3   29 7:49.6 25:45.7
32 Robert Berg Simpsonville SC 1500 44 M     6:23.5 31 10:05.7   32 10:10.4 26:39.6
33 Stephen Bowden Greensboro NC 74293 39 M     6:52.1 33 19:15.5   33 11:48.9 37:56.5