Greensboro Youth Tri 7.03 Series - Race 1

Age Group Results

May 29, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15 16-19
Women: 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15 16-19

Top

Female 5 to 6

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       3  Eleanor Vonsiatsky    73968     5    1      1:31.9      1:00.9    1     10:36.6      0:16.0    1      7:01.2     20:26.9    
Top

Female 7 to 8

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Morgan Cuda           73929     7    2      1:48.8      0:53.9    1      8:00.4      0:14.8    1      5:04.8     16:02.9    
     2       2  Saoirse Colleran      73927     8    1      1:29.0      1:22.9    2      8:53.8      0:28.7    2      5:34.9     17:49.5    
     3       4  Piper Beeman          73908     7    3      1:53.0      1:03.5    3     10:42.7      0:38.6    3      7:51.5     22:09.5    
Top

Female 9 to 10

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       5  Chloe Cuda            73928     9    4      2:24.6      0:33.4    3     13:36.5      0:14.4    3      5:23.9     22:13.0    
     2       6  Avery Holder          73947    10    6      2:46.8      0:33.0    2     12:41.5      0:27.7    6      5:53.2     22:22.5    
     3       7  Tatum Zack            73972     9    7      2:52.1      0:29.5    4     14:17.5      0:14.7    1      5:15.2     23:09.1    
     4       8  Sloan Beeman          73909    10    1      2:10.3      0:45.1    5     14:56.2      0:19.7    4      5:30.0     23:41.4    
     5      10  Katie Wilson          73970    10    3      2:22.4      0:42.6    6     15:09.4      0:27.3    5      5:49.9     24:31.8    
     6      14  Abby Binder           73912    10   10      3:14.8      1:05.9    7     15:57.9      0:16.8    2      5:17.8     25:53.5    
     7      18  Aoibhin Colleran      73925    10    5      2:37.9      0:39.1    8     18:37.4      0:27.2    9      6:56.3     29:18.1    
     8      20  Amanda Wilson         73969    10    9      3:10.7      1:01.3    9     21:16.9      0:17.7    7      6:00.8     31:47.6    
     9      22  Sadie Ross            73957    10    2      2:13.9      0:59.8   10     21:49.9      0:33.2    8      6:48.9     32:25.8    
    10      30  Rylee Berg            73911    10    8      3:02.8      1:32.3    1     10:13.2      0:20.4   10     41:51.0     57:00.0    
Top

Female 11 to 12

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       9  Victoria Koput        73948    12    4      3:44.1      0:38.4    1     10:58.4      0:13.6    2      8:56.5     24:31.2    
     2      11  Piper Zack            73971    11    8      4:13.5      0:24.6    4     11:42.6      0:20.2    1      8:12.6     24:53.6    
     3      12  Kaylene Bustos        73918    12    5      3:47.4      0:26.1    2     11:22.8      0:09.2    4      9:37.6     25:23.2    
     4      13  Riley Adler           73902    11    2      3:35.1      0:14.6    3     11:34.5      0:18.1    5      9:47.9     25:30.3    
     5      15  Lily Binder           73913    12    6      3:49.7      0:44.0    6     12:33.4      0:12.1    3      9:01.6     26:21.0    
     6      16  Lucy Shoemaker        73962    12    9      4:34.2      0:28.6    5     11:43.0      0:22.7    6     10:02.7     27:11.2    
     7      17  Elena Banas           73907    12    3      3:42.7      0:41.8    7     13:06.3      0:14.7    7     10:29.5     28:15.2    
     8      23  Sidney Sydell         73963    12    7      4:10.3      1:42.9   10     14:35.5      0:18.9    8     11:51.5     32:39.3    
     9      25  Jenna Guthinger       73943    12    1      3:13.8      0:30.2    8     14:19.3      0:23.7   11     15:51.9     34:19.2    
    10      26  Julia Powell          73956    11   11      5:12.6      0:55.8    9     14:34.0      0:13.6    9     14:12.7     35:08.9    
    11      29  Nora Glasgo           73941    11   10      4:42.7      2:30.1   11     19:08.7      0:45.7   10     14:23.1     41:30.6    
Top

Female 13 to 15

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      19  Lucy Eggleston        73938    14    1      4:40.0      0:12.3    1     13:26.0      0:19.2    1     11:47.1     30:24.8    
     2      24  Cameron Matthews      73952    13    2      5:17.3      0:17.9    2     15:08.8      0:25.1    2     12:40.1     33:49.4    
     3      27  Brinn Clancy          73923    13    4      6:09.6      0:15.3    3     15:33.1      0:27.2    4     15:41.8     38:07.3    
     4      28  Poppy Manning         73951    13    3      5:25.3      1:27.6    4     18:22.6      0:15.1    3     13:55.0     39:25.8    
Top

Female 16 to 19

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      21  Anna Banas            73906    17    1      4:13.3      0:17.9    1     15:20.3      0:22.9    1     11:57.7     32:12.3    
Top

Male 5 to 6

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       3  Samuel Damore         73934     5    1      1:35.9      0:50.7    1      9:39.8      0:20.9    2      7:14.3     19:41.8    
     2      13  Nolan Cuda            73930     5    3      1:54.8      1:47.9    2     13:45.0      0:25.7    1      6:10.4     24:03.9    
     3      29  Ryan Centeno          73921     5    2      1:40.6      1:02.9    3     19:51.8      0:19.5    3      7:35.8     30:30.7    
Top

Male 7 to 8

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Henry Eggleston       73937     7    2      1:41.8      0:46.2    2      8:38.1      0:23.7    1      5:31.9     17:01.8    
     2       5  Archer Vonsiatsky     73967     7    3      1:59.0      1:02.8    4     10:57.6      0:21.7    3      6:27.8     20:49.0    
     3       9  Lucas Sanabria        73958     7    5      3:12.4      0:50.4    3      9:47.3      0:22.5    4      7:12.3     21:25.0    
     4      15  Henry Glasgo          73940     8    1      1:23.1      0:54.1    5     16:14.6      0:30.9    2      5:42.9     24:45.8    
     5      41  Alex Holder           73978     7    4      2:47.2      1:19.3    1      8:17.3      0:23.7    5     45:12.2     58:00.0    
Top

Male 9 to 10

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       2  Torben Atwater        73903    10    1      1:47.5      0:36.9    2     10:39.0      0:28.4    2      4:47.3     18:19.4    
     2       4  Hank Shoemaker        73961    10    5      2:35.1      0:43.2    3     11:26.6      0:26.7    1      4:44.7     19:56.5    
     3       6  Bryce Bustos          73916     9    7      2:40.2      0:30.9    5     12:12.6      0:14.9    3      5:11.8     20:50.4    
     4       7  Loren Cueva           73931    10    8      2:48.7      0:40.0    4     11:35.8      0:16.7    5      5:41.1     21:02.4    
     5      10  Anastase Vonsiatsky   73966     9    3      2:29.4      0:54.8    7     12:32.6      0:10.7    4      5:25.1     21:32.8    
     6      11  Jacob Damore          73932    10    6      2:38.3      1:04.9    6     12:22.3      0:11.5    6      5:47.1     22:04.2    
     7      16  Logan Gaal            73939    10    4      2:34.4      0:46.5   10     15:06.8      0:26.4    8      6:03.2     24:57.5    
     8      18  Tian Mugo-Holloway    73955    10   10      3:18.3      1:32.5    8     14:04.4      0:19.3    7      5:54.9     25:09.7    
     9      19  James Birne           73915    10    9      3:01.6      1:13.1    9     14:45.6      0:21.7    9      6:11.2     25:33.3    
    10      30  Connor Atkinson       73976     9   11      3:34.1      1:52.0   11     17:39.3      0:34.5   10      7:07.6     30:47.7    
    11      42  Ryan Clancy           73924    10    2      2:03.1      0:14.9    1     10:11.9      0:35.2   11     45:54.6     59:00.0    
Top

Male 11 to 12

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       8  Hudson Sharpe         73959    12    1      3:26.0      0:20.8    1      9:40.0      0:26.2    2      7:13.5     21:06.7    
     2      12  Baxter Caress         73920    11    2      3:29.8      0:37.8    2     10:10.3      0:35.7    4      8:55.4     23:49.2    
     3      14  Troy Bustos           73919    12    5      4:17.7      0:36.4    3     11:00.8      0:12.9    3      8:21.6     24:29.5    
     4      17  Charlie Thompson      73964    11    3      3:42.7      1:02.7    7     14:47.7      0:15.5    1      5:09.3     24:58.0    
     5      20  William Damore        73935    11    6      4:19.4      0:37.0    4     11:15.9      0:24.7    5      9:28.2     26:05.5    
     6      23  Cade Draves           73936    11    4      3:53.3      0:18.6    5     11:58.2      0:28.3    6      9:54.4     26:33.0    
     7      26  Kiano Mugo-Holloway   73954    11    8      5:03.4      0:44.6    6     12:10.8      0:19.7    8     11:07.2     29:25.9    
     8      36  Rohan Badlani         73905    12    7      5:00.7      1:31.1    8     18:17.7      0:11.9    7     10:42.3     35:43.9    
Top

Male 13 to 15

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      25  Jake Adler            73901    15    1      4:06.3      0:13.6    3     13:51.9      0:16.7    1      9:44.3     28:12.9    
     2      27  Alexander Zon         73973    15    3      4:55.7      0:16.0    1     13:10.3      0:18.1    3     11:01.2     29:41.4    
     3      28  Samuel Binder         73914    13    6      5:07.3      0:17.7    2     13:26.6      0:33.7    2     10:45.6     30:11.1    
     4      32  Jack Guthinger        73942    13    2      4:39.3      0:14.1    4     15:03.4      0:21.0    7     13:59.8     34:17.8    
     5      33  Dylan Bustos          73917    13    7      6:19.7      0:30.3    6     15:38.4      0:12.0    4     12:08.9     34:49.6    
     6      34  Winston Strong        73974    15    5      5:05.9      0:35.1    8     16:06.4      0:15.2    5     12:49.0     34:51.8    
     7      35  Jackson Vaughn        73965    14    4      4:58.9      0:20.1    7     15:43.6      0:38.3    6     13:27.8     35:08.8    
     8      38  Luke Damore           73933    13   10      6:37.3      0:23.2    5     15:25.0      0:33.6    8     14:02.1     37:01.4    
     9      39  Frederick Heyn        73946    13    8      6:20.1      0:49.0    9     17:47.4      0:26.9    9     15:53.3     41:16.9    
    10      40  Evan Metz             73953    13    9      6:21.6      1:01.3   10     18:33.1      0:15.7   10     16:31.4     42:43.3    
Top

Male 16 to 19

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      21  Sterling Sharpe       73960    16    2      4:09.2      0:13.1    2     12:13.0      0:20.5    1      9:25.4     26:21.3    
     2      22  Joe Guthinger         73944    16    1      3:47.8      0:14.5    1     11:57.7      0:22.9    3     10:08.0     26:31.2    
     3      24  Alessandro Lopezmorale73949    16    3      4:20.3      0:14.8    3     12:45.5      0:17.2    4     10:20.9     27:58.8    
     4      31  Marshall Love         73950    17    5      5:44.6      1:25.0    4     13:47.5      1:04.1    2      9:52.2     31:53.6    
     5      37  Trevor Childs         73977    17    4      5:33.0      1:12.7    5     15:05.2      0:44.1    5     13:53.6     36:28.8    
*Overall place within gender.