Greensboro Youth Tri 7.03 Series - Race 3

Youth Tri

Age Group Results

August 25, 2018


Results provided by Trivium Racing


Men: 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15
Women: 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15

Top

Female 5 to 6

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       3  Tatum Zack             8218     6    1      1:17.3      0:45.2    1      8:59.4      0:24.5    2      6:13.7     17:40.2    
     2      10  Ruby Duncan            8202     6    2      1:25.1      1:12.0    2     11:56.9      0:10.6    1      6:01.5     20:46.2    
     3      14  Grace McGinniss        8260     6    3      1:30.4      0:52.6    3     16:08.3      0:13.7    3      6:13.8     24:59.0    
     4      22  Saoirse Colleran       8215     5    4      1:40.2      0:50.2    4     20:48.9      0:17.5    4      7:04.3     30:41.3    
Top

Female 7 to 8

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Piper Zack             8217     8    1      1:33.9      0:29.7    2      7:30.2      0:15.9    1      4:46.3     14:36.2    
     2       2  Riley Adler            8236     8    3      1:39.0      0:26.2    1      7:21.8      0:13.2    2      4:57.2     14:37.6    
     3       4  Analise Petruzzi       8261     7    2      1:37.6      1:44.5    3      8:38.8      0:12.4    6      6:13.1     18:26.6    
     4       5  Avery Holder           8206     7   10      2:28.4      1:23.9    4      8:53.4      0:30.1    4      5:51.1     19:07.1    
     5       6  Julia Powell           8234     8    5      1:56.4      0:39.0    6      9:21.5      0:22.4   10      7:01.7     19:21.2    
     6       7  Addelyn Hedrick        8244     8    7      2:18.7      1:55.6    5      8:58.0      0:11.3    7      6:22.3     19:46.1    
     7       8  Jimmy Holtzman         8254     7    4      1:41.5      1:58.4   10     10:39.9      0:38.0    3      5:13.3     20:11.2    
     8       9  Aoibhin Colleran       8214     7    8      2:22.0      0:56.6    8     10:15.2      0:25.5    8      6:22.8     20:22.3    
     9      11  Jenna Voss             8205     7    6      2:00.7      1:37.8    7     10:03.7      0:37.2    9      6:40.5     21:00.2    
    10      12  Annabelle Hanson       8220     7    9      2:26.4      1:55.0    9     10:38.2      0:19.8    5      5:56.9     21:16.5    
    11      16  Kyla Ramirez           8224     8   11      4:41.2      2:01.9   11     11:45.4      0:50.2   11      7:18.0     26:36.9    
Top

Female 9 to 10

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      13  Brinn Clancy           8231    10    1      2:27.0      0:27.9    1     14:17.7      0:13.0    1      5:12.4     22:38.2    
     2      15  Sabina Richardson      8239    10   11      3:08.6      0:45.8    2     14:53.5      0:22.5   10      7:13.8     26:24.4    
     3      17  Ashby Gansman          8242     9   10      2:50.8      0:53.6    4     17:17.5      0:21.6    2      5:49.1     27:12.8    
     4      18  Victoria Koput         8210     9    8      2:46.3      0:58.9    5     18:27.0      0:12.8    4      6:03.2     28:28.5    
     5      19  Jenna O'Day            8203     9    7      2:45.0      0:42.7    7     18:37.4      0:18.3    7      6:50.2     29:13.9    
     6      20  Harper Higgins         8223     9    2      2:28.0      0:41.9    6     18:32.8      0:16.5   11      7:16.8     29:16.1    
     7      21  Elena Banas            8253     9    3      2:31.5      1:32.9    8     19:07.3      0:19.6    3      6:00.8     29:32.3    
     8      24  Jenna Guthinger        8248     9    4      2:40.0      0:35.0    9     20:51.4      0:16.5    9      7:05.8     31:28.9    
     9      25  Natalie Izaj           8258    10    9      2:47.6      0:32.1   10     21:45.2      0:19.1    6      6:25.8     31:49.9    
    10      26  Player Morris          8240    10    6      2:43.1      1:48.7   12     22:37.0      0:26.2    5      6:19.3     33:54.6    
    11      28  Eliza Adams            8208     9   12      4:49.5      2:35.9   11     22:16.1      0:28.6    8      6:53.9     37:04.2    
    DQ      DQ  Carly Augustyn         8216     9    5      2:41.5      1:01.1    3     15:42.4      0:22.0   DQ      1:14.3     21:01.4    
Top

Female 11 to 12

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      23  Allie Maria Post       8207    12    1      4:32.4      0:52.8    1     15:06.9      0:16.0    2     10:00.9     30:49.2    
     2      30  Ana Barbosa            8227    11    2     16:15.6      1:43.7    2     17:49.6      0:26.9    1      5:43.6     41:59.5    
Top

Female 13 to 15

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      27  Anna Banas             8251    14    1      4:49.4      0:30.6    1     17:24.0      0:32.4    2     12:11.3     35:27.9    
     2      29  Martina Banas          8252    13    2      5:36.9      0:40.7    2     18:27.0      0:16.3    1     12:07.1     37:08.2    
Top

Male 5 to 6

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       4  Sergey Epifanov        8246     5    3      1:31.0      1:00.8    3      9:10.9      0:08.6    1      6:04.3     17:55.8    
     2       6  Anastase Vonsiatsky    8204     6    1      1:16.9      1:04.8    1      8:38.3      0:17.9    2      6:45.0     18:03.1    
     3      11  Neal Johnson           8263     6    2      1:30.1      1:03.2    2      9:07.5      0:17.3    4      7:56.6     19:54.9    
     4      15  Archer Vonsiatsky      8257     5    4      2:14.8      1:18.8    4     11:14.1      0:25.0    3      7:20.8     22:33.7    
Top

Male 7 to 8

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Maxim Epifanov         8245     8    1      1:32.7      0:48.1    2      7:36.9      0:11.3    1      5:02.5     15:11.7    
     2       2  Ryan Clancy            8247     7    3      1:44.1      0:31.4    3      7:43.8      0:11.0    2      5:09.4     15:19.8    
     3       3  Zach Johnson           8262     8    4      1:47.3      1:11.1    1      7:34.7      0:20.6    4      5:52.1     16:46.0    
     4       5  Nico Ramirez           8225     7    7     11:08.7                6     10:19.4                7      7:16.5     17:59.8    
     5       7  Cade Draves            8221     8    5      1:47.8      0:38.7    5      9:12.9      0:16.4    5      6:11.1     18:07.2    
     6       8  Adam Rudnicke          8238     8    2      1:42.1      1:13.5    4      8:42.9      0:31.4    6      6:21.6     18:31.6    
     7       9  Ramsey Hampton         8219     7    6      1:52.9      1:03.4    7     10:49.6      0:12.3    3      5:26.9     19:25.4    
Top

Male 9 to 10

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      12  Hudson Sharpe          8266     9    1      2:19.4      0:23.0    2     12:43.5      0:14.5    2      4:48.5     20:29.0    
     2      13  Jack Guthinger         8249    10    2      2:24.5      0:15.0    3     13:18.8      0:17.6    6      5:10.5     21:26.5    
     3      14  Berkley Willis         8259     9    3      2:27.0      0:25.8    4     13:35.4      0:15.6    4      4:58.6     21:42.6    
     4      17  Tyler Strong           8233     9   11      8:59.9      0:49.5    1      8:21.6      0:12.3    1      4:48.3     23:11.8    
     5      18  William Rudnicke       8237    10    4      2:32.0      0:30.7    5     14:51.6      0:20.5    3      4:57.3     23:12.3    
     6      20  Alex Jones             8267    10    5      2:46.5      1:26.9    6     16:05.0      0:16.7    5      4:59.8     25:35.1    
     7      21  David Barbosa          8228     9   12     15:06.2                                            12     10:56.3     25:40.6    
     8      25  Oscar A Barbosa        8229     9    6      3:06.4      2:25.8    7     17:10.0      0:13.5    7      5:17.8     28:13.7    
     9      26  Jack Gansman           8243    10    7      3:25.0      0:58.5    8     17:44.5      0:24.0   11      7:58.8     30:31.1    
    10      27  Noah Swick             8255     9   10      3:54.4      1:33.6   10     20:48.5      0:12.3    8      5:45.9     32:14.8    
    11      28  Dylan Conlin           8213    10    9      3:47.8      2:01.1    9     20:41.4      0:22.8    9      6:18.1     33:11.3    
    12      35  Andrew Szott           8264     9    8      3:36.5      1:02.2   11     28:19.3      0:19.1   10      6:35.3     39:52.6    
Top

Male 11 to 12

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      10  Alexander Zon          8209    12    5      4:31.0      0:23.0    3     12:29.3      0:33.3    1      1:53.2     19:50.0    
     2      16  Jake Adler             8235    12    2      3:46.4      0:13.3    1     10:59.3      0:14.7    2      7:47.2     23:01.1    
     3      19  Erik Petruzzi          8226    12    1      3:15.6      1:11.6    2     11:56.3      0:09.0    4      8:28.4     25:01.1    
     4      22  Jack Higgins           8222    12    4      4:18.2      0:34.7    4     12:46.5      0:18.2    6      9:09.7     27:07.5    
     5      23  Joshua Johnson         8212    11    7      5:22.7      0:37.2    5     13:02.4      0:19.5    3      8:03.0     27:24.9    
     6      24  Nathan Howard          8230    12    3      4:05.0      0:52.2    6     13:39.4      0:16.0    5      8:41.8     27:34.8    
     7      31  Will Wakefield         8256    12    8      5:38.7      1:10.3    7     16:46.9      0:36.5    8     11:11.7     35:24.2    
     8      33  Winston Strong         8232    12    9      6:43.0      1:02.4    9     18:50.5      0:13.9    7      9:33.1     36:23.1    
     9      34  Wrenn Ragsdale         8241    11    6      5:07.2      1:37.7    8     17:35.3      0:20.3    9     11:56.1     36:36.8    
Top

Male 13 to 15

         Overall*                                  ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      29  Sterling Sharpe        8265    13    2      4:45.9      0:13.7    2     16:32.9      0:17.1    3     12:25.1     34:14.8    
     2      30  Riley Daggett          8201    15    4      5:59.6      0:25.5    1     16:08.1      0:12.8    2     12:16.7     35:02.8    
     3      32  Joe Guthinger          8250    13    1      4:38.4      0:13.1    3     16:40.1      0:13.7    4     13:52.0     35:37.5    
     4      36  Aaron Satko            8268    15    3      5:32.3      0:41.6    4     23:40.5      0:12.7    1     11:44.6     41:51.8    
*Overall place within gender.