Growler Gallop Terrapin

Overall Finish List

November 08, 2015


Results By Trivium Racing, Inc. Trivium Racing
5K

10K

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Mark Burnett                      Watkinsville  GA      159    47   M       1 Top Fin             43:48.8     43:51.3      4:23/K
      2    Christopher Beach                 Decatur  GA           127    21   M       2 Top Fin             45:45.9     45:45.9      4:35/K
      3    Randy Knight                      Winder  GA            173    49   M       3 Top Fin             46:10.4     46:13.9      4:37/K
      4    John Bishop                       Commerce  GA          150    31   M       1 30-34               46:36.6     46:37.5      4:40/K
      5    Cera Jones                        Athens  GA            132    33   F       1 Top Fin             47:02.9     47:07.8      4:42/K
      6    Greg Chapman                      Conyers  GA           126    52   M       1 50-54               47:04.1     47:06.6      4:42/K
      7    Brent Carroll                     Athens  GA            175    29   M       1 25-29               47:21.7     47:32.8      4:44/K
      8    Susan Adams                       Athens  GA            178    56   F       2 Top Fin             47:33.1     47:38.4      4:45/K
      9    Zachary Lapaquette                Athens  GA            161    27   M       2 25-29               47:56.7     47:58.5      4:48/K
     10    Brian Bride                       Athens  GA            180    45   M       1 45-49               48:08.0     48:14.4      4:49/K
     11    Myra Moore                        Athens  GA            167    53   F       3 Top Fin             48:11.1     48:13.5      4:49/K
     12    Richard Higgins                   Canton  GA            109    47   M       2 45-49               48:27.8     48:29.2      4:51/K
     13    Jason Steele                      Roswell  GA           134    41   M       1 40-44               48:56.2     48:58.9      4:54/K
     14    Erik Wuttke                       Roswell  GA           133    41   M       2 40-44               49:33.4     49:36.1      4:57/K
     15    Paige McNeil                      Augusta  GA           145    25   F       1 25-29               49:34.2     49:36.2      4:57/K
     16    Gene Volfson                      Watkinsville  GA      172    36   M       1 35-39               50:41.0     50:43.1      5:04/K
     17    Mark Dessommes                    Johns Creek  GA       130    50   M       2 50-54               51:22.5     51:26.8      5:08/K
     18    Joseph Free                       Lawrenceville  GA     105    53   M       3 50-54               52:06.9     52:10.1      5:13/K
     19    Chuck Reagan                      Conyers  GA           123    56   M       1 55-59               52:08.3     52:11.4      5:13/K
     20    Timothy Gupton                    Athens  GA            138    42   M       3 40-44               52:39.1     52:39.8      5:16/K
     21    Jennifer Crozier                  Canton  GA            108    45   F       1 45-49               53:13.0     53:14.4      5:19/K
     22    Lissa Keppner                     Athens  GA            118    32   F       1 30-34               53:20.2     53:22.3      5:20/K
     23    Kathy Gentzel                     Dacula  GA            120    43   F       1 40-44               53:24.5     53:27.5      5:20/K
     24    Alice Kinman                      Athens  GA            166    53   F       1 50-54               53:40.1     53:45.0      5:22/K
     25    Kristen Engle                     Athens  GA            163    25   F       2 25-29               53:45.3     53:47.5      5:23/K
     26    Ryan Lehman                       Athens  GA            165    22   M       1 20-24               53:56.2     54:00.8      5:24/K
     27    Kara Roberts                      Macon  GA             164    22   F       1 20-24               53:56.3     54:01.0      5:24/K
     28    Laura Collins                     Athens  GA            114    23   F       2 20-24               54:06.2     54:15.1      5:25/K
     29    Paige Oelke                       Athens  GA            122    25   F       3 25-29               54:06.9     54:15.6      5:25/K
     30    Michael Watkins                   Atlanta  GA           152    35   M       2 35-39               54:42.1     54:46.7      5:28/K
     31    Melissa Whatley                   Athens  GA            137    31   F       2 30-34               54:53.7     54:54.9      5:29/K
     32    Alex White                        Athens  GA            179    34   M       2 30-34               55:02.9     55:06.4      5:30/K
     33    Jesse Torres                      Cumming  GA           176    41   M       4 40-44               56:20.5     56:28.8      5:38/K
     34    Jeff Wirrick                      Snellville  GA        119    52   M       4 50-54               56:57.3     57:01.1      5:42/K
     35    Ty Buie                           Lawrenceville  GA     125    50   M       5 50-54               57:07.7     57:11.9      5:43/K
     36    Linda Leavell                     Athens  GA            129    44   F       2 40-44               57:28.4     57:34.2      5:45/K
     37    Edwin Jimenez                     Atlanta  GA           158    24   M       2 20-24               57:32.7     57:38.2      5:45/K
     38    Grayson Gentzel                   Dacula  GA            121    48   M       3 45-49               57:46.4     57:50.5      5:47/K
     39    Will Daughtry                     Metter  GA            174    16   M       1  1-19               58:49.1     58:50.6      5:53/K
     40    Claire Tafel                      Louisville  KY        128    23   F       3 20-24               58:58.2     59:04.4      5:54/K
     41    George Cone                       Watkinsville  GA      131    52   M       6 50-54               59:28.5     59:35.5      5:57/K
     42    Katie Salter                      Athens  GA            162    37   F       1 35-39             1:00:29.2   1:00:34.9      6:03/K
     43    Bill Vella                        Conyers  GA           124    65   M       1 65-69             1:00:55.9   1:00:58.9      6:06/K
     44    Tim Oesterle                      Athens  GA            140    28   M       3 25-29             1:01:04.4   1:01:06.4      6:06/K
     45    Buffy Torres                      Cumming  GA           177    44   F       3 40-44             1:01:05.3   1:01:13.8      6:07/K
     46    Kaylee Ranck                      Athens  GA            139    33   F       3 30-34             1:01:51.7   1:01:55.3      6:11/K
     47    Clare Brennan                     Athens  GA            157    30   F       4 30-34             1:04:57.7   1:05:00.6      6:30/K
     48    Grace Prior                       Madison  GA           107    25   F       4 25-29             1:05:24.9   1:05:31.1      6:32/K
     49    Jeff Owens                        Monroe  GA            151    45   M       4 45-49             1:06:12.7   1:06:17.3      6:37/K
     50    Katie Floyd                       Atlanta  GA           136    25   F       5 25-29             1:08:23.7   1:08:31.3      6:50/K
     51    Laci Zielinski                    Watkinsville  GA      142    35   F       2 35-39             1:08:35.2   1:08:45.5      6:52/K
     52    Alan Zielinski                    Watkinsville  GA      141    36   M       3 35-39             1:08:35.3   1:08:45.7      6:52/K
     53    Mallory Hope                      Ringgold  GA          144    24   F       4 20-24             1:09:13.2   1:09:20.8      6:55/K
     54    Bethany Downey                    Cumming  GA           143    26   F       6 25-29             1:09:13.2   1:09:20.8      6:55/K
     55    Patricia Webb                     Roswell  GA           106    30   F       5 30-34             1:11:24.6   1:11:31.2      7:08/K
     56    Cynthea Wilson                    Athens  GA            116    40   F       4 40-44             1:12:23.3   1:12:28.5      7:14/K
     57    Jennifer Castleberry              Commerce  GA          117    35   F       3 35-39             1:12:24.1   1:12:28.6      7:14/K
     58    Christina Schubert                Atlanta  GA           153    31   F       6 30-34             1:13:20.2   1:13:28.0      7:20/K
     59    Jordan Languasco                  Atlanta  GA           135    25   F       7 25-29             1:13:20.8   1:13:28.7      7:20/K
     60    Melanie Singleton                 Buford  GA            168    33   F       7 30-34             1:13:33.7   1:13:37.8      7:21/K
     61    Roy Currie                        Fayetteville  GA      169    45   M       5 45-49             1:29:38.4   1:29:45.6      8:58/K



 
Top

5K

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Jackson Swindler                  Jefferson  GA         207    22   M       1 Open                20:16.1     20:16.1      4:03/K
      2    Bill Wright                       West Lafayette  IN    240    61   M       2 Open                21:17.5     21:17.5      4:15/K
      3    Kiah McConnell                    Athens  GA            235    23   F       1 Open                23:29.6     23:30.7      4:42/K
      4    Lauren Murray                     Macon  GA             238    47   F       2 Open                24:07.8     24:07.8      4:49/K
      5    Melissa Dennis                    Conyers  GA           245    33   F       3 Open                24:23.4     24:23.6      4:53/K
      6    Jonathan Wallace                  Watkinsville  GA      234    37   M       3 Open                24:24.4     24:26.6      4:53/K
      7    Katie Owens                       Athens  GA            253    31   F       1 30-34               24:34.1     24:34.2      4:55/K
      8    Karen Tinsley                     Watkinsville  GA      156    43   F       1 40-44               25:18.5     25:19.7      5:04/K
      9    Charlie Brinkley                  Monroe  GA            214    35   M       1 35-39               26:03.3     26:06.0      5:13/K
     10    Angela Dyer                       Lula  GA              261    49   F       1 45-49               26:39.3     26:40.2      5:20/K
     11    Danielle Cheek                    Hull306  GA           264    36   F       1 35-39               27:01.4     27:03.0      5:24/K
     12    Gene Wright                       Athens  GA            257    51   M       1 50-54               27:21.9     27:22.6      5:28/K
     13    Jonathan Ledoux                   Athens  GA            241    26   M       1 25-29               27:35.2     27:36.7      5:31/K
     14    Lily Cason                        Athens  GA            224    27   F       1 25-29               27:36.0     27:39.5      5:31/K
     15    Greg Owens                        Athens  GA            225    34   M       1 30-34               27:48.1     27:52.0      5:34/K
     16    Mike Wheeler                      Monroe  GA            215    49   M       1 45-49               28:20.9     28:22.7      5:40/K
     17    Moira Richards                    Athens  GA            231    21   F       1 20-24               28:37.3     28:37.3      5:43/K
     18    Lexie Cape                        Athens  GA            232    21   F       2 20-24               28:37.4     28:37.4      5:43/K
     19    Summer Bartek                     Jefferson  GA         204    22   F       3 20-24               28:56.3     28:57.3      5:47/K
     20    Crystal Fox                       Elkview  WV           254    41   F       2 40-44               29:30.4     29:30.5      5:54/K
     21    Kasie Oliver                      Jefferson  GA         205    35   F       2 35-39               29:52.9     29:53.3      5:58/K
     22    Mackenzie Hayes                   Athens  GA            228    23   F       4 20-24               30:00.4     30:02.9      6:00/K
     23    Judah Hall                        Athens  GA            262     5   M       1  1-19               30:35.7     30:39.3      6:07/K
     24    Jeff Hall                         Athens  GA            263    40   M       1 40-44               30:35.9     30:39.8      6:07/K
     25    Emily Russell                     Loganville  GA        213    31   F       2 30-34               30:38.6     30:41.4      6:08/K
     26    Karah Hagins                      Athens  GA            268    33   F       3 30-34               31:19.4     31:20.7      6:16/K
     27    Kristen Chapman                   Bethlehem  GA         229    24   F       5 20-24               31:42.3     31:50.6      6:20/K
     28    Olivia Treston                    Columbus  GA          249    20   F       6 20-24               32:13.9     32:20.5      6:27/K
     29    Alice Hayes                       Winterville  GA       201    24   F       7 20-24               32:57.0     33:02.7      6:35/K
     30    Hollie Rivers                     Oakwood  GA           239    22   F       8 20-24               33:18.7     33:23.6      6:40/K
     31    Colleen Lanese                    Decatur  GA           251    28   F       2 25-29               33:48.8     33:55.5      6:46/K
     32    Gaddy Cate                        Athens  GA            267    28   F       3 25-29               33:49.3     33:55.4      6:46/K
     33    Angela Barber                     Monroe  GA            244    30   F       4 30-34               33:54.1     33:57.4      6:47/K
     34    Kristin Talley                    Statham  GA           236    24   F       9 20-24               34:01.2     34:08.8      6:48/K
     35    Dillon Bradford                   Statham  GA           237    22   M       1 20-24               34:01.3     34:09.2      6:48/K
     36    Allison Wright                    Athens  GA            256    56   F       1 55-59               34:25.2     34:26.0      6:53/K
     37    Zachary Thigpen                   Athens  GA            266    27   M       2 25-29               34:39.5     34:42.1      6:56/K
     38    Mary Katherine Haley              Athens  GA            265    23   F      10 20-24               34:40.2     34:42.8      6:56/K
     39    Shannon Romano                    Watkinsville  GA      250    37   F       3 35-39               35:07.0     35:12.0      7:01/K
     40    Maress Barrett                    Roswell  GA           218    44   F       3 40-44               35:51.6     35:56.3      7:10/K
     41    Marybeth Culp                     Bogart  GA            227    29   F       4 25-29               36:05.0     36:08.2      7:13/K
     42    Christina Harding                 Mcdonough  GA         211    21   F      11 20-24               36:12.1     36:15.6      7:14/K
     43    Liana Haley                       Athens  GA            243    23   F      12 20-24               36:24.6     36:30.3      7:17/K
     44    Michael Horrace                   Athens  GA            242    30   M       2 30-34               36:25.2     36:30.3      7:17/K
     45    Tabatha Knight                    Winder  GA            255    46   F       2 45-49               37:28.8     37:34.7      7:30/K
     46    Josh King                         Bethlehem  GA         230    30   M       3 30-34               37:32.3     37:40.1      7:30/K
     47    Jenny Steele                      Roswell  GA           217    39   F       4 35-39               41:30.9     41:37.4      8:18/K
     48    Juanita Wheeler                   Monroe  GA            216    48   F       3 45-49               44:35.5     44:38.8      8:55/K
     49    Lori Brewster                     Campbellsville  KY    246    46   F       4 45-49               44:46.2     44:48.1      8:57/K
     50    Kate Espelage                     Eatonton  GA          247    59   F       2 55-59               45:39.1     45:40.2      9:08/K